Moja historia rozpoczyna się całkiem zwyczajnie.
Urodziłam się w Lublinie i tam spędziłam pierwsze 25 lat swojego życia.
Byłam przeciętną, zwykłą dziewczyną. Znakiem rozpoznawczym była nie zamykająca się buzia i przyklejony na stałe uśmiech. Będąc małym dzieciakiem miałam bardzo dużo energii, którą rodzice już w 6 roku życia skanalizowali w tańcu. Moja przygoda taneczna to 18 lat w zespole amatorskim, to treningi i występy głównie związane z tańcem estradowym i współczesnym.
Setki prób, układów, siniaków, kontuzji, a co najważniejsze niezwykle dużo radości i elastyczności ciała.

Wraz z dojrzewaniem i odkrywaniem emocjonalności, trafiłam na ścieżki rozwoju osobistego. Pewnie dzięki temu, pewne rzeczy rozumiałam:) Zaczęłam się fascynować psychologią i duchowością, które poszerzały moją perspektywę i dzięki którym zaczęłam czuć, że jest znacznie więcej warstw rozumienia rzeczywistości. Nie tylko to co widzimy, ale też to co czujemy, myślimy, jakie mamy przekonania i wzorce, jak reaguje nasze ciało… i pewnie wiele wiele więcej 🙂

Rozwój daje nową wiedzę, ale to nie wszystko. Ważne jest to co dzieje się w życiu.
W codzienności byłam nadal normalną dziewczyną. Z rozterkami sercowymi, zmagająca się z nadmiernymi kilogramami i mająca konflikty z koleżankami. A przy tym wrażliwa, pisząca wiersze, pamiętniki i malująca obrazy. Czasem całymi nocami. Chodziłam na imprezy i wagary. Uczyłam się całkiem dobrze i ciągle, ciągle szukałam swojego przeznaczenia.

Wybory były różne. Spędziłam pół roku na studiach artystycznych, by rzucić je i wyjechać do Stanów, gdzie pracowałam w Legolandzie. Wróciłam odmieniona. Nie tylko fizycznie, mając 11 kilogramów więcej:) Wtedy zaczęłam wierzyć, że to ode mnie zależy co osiągnę w życiu.

Na tej fali zaczęłam studiować psychologię. Na 3 roku rozpoczęłam też studium psychologii zorientowanej na proces. Nadal szukałam, testowałam, sprawdzałam różne metody rozwoju na sobie. Podejmowałam kolejne ważne decyzje i ponosiłam ich konsekwencje.

Wciąż gnało mnie w świat i tak spełniłam swoje kolejne marzenia. Trzy tygodnie w Peru. Trzy tygodnie w Indiach. Tam nie tylko poznałam kawałek pięknej przyrody i cuda świata. Tam doświadczyłam jak to jest być w wielkim zagrożeniu – wpadając w gniazdo rozwścieczonych os.

Kolejna ważna decyzja to związek. Związek z moim mężem. Zaraz po poznaniu rzuciliśmy się w wir realizacji odważnych marzeń. Tak powstał kamper, którym podróżowaliśmy przez pół roku po Polsce, szukając swojego miejsca. Miejsca nie znaleźliśmy, ale znaleźliśmy ideę, której poświęciliśmy kolejne lata wspólnego życia. Założyliśmy fundację i przez 3 lata intensywnie pracowaliśmy z młodymi ludźmi, szkoląc ich, wspierając, inspirując i dając możliwość do lepszego życia. Jednak natrętna myśl o swoim skrawku ziemi nie dawała nam spokoju i tak pewnego wieczora podjęliśmy decyzję, że wyprowadzamy się na wieś. To były najtrudniejsze i najcięższe pod względem warunków i pracy fizycznej 18 miesięcy naszego życia. Wtedy dowiedziałam się, że twarda ze mnie dziewczyna, która potrafi się przystosować do trudnych warunków.

Wraz z nowym etapem mojego życia, kiedy to na świat przyszła nasza córka, byliśmy już w Warszawie. Tutaj uczyłam się od nowa. Siebie, bycia matką, bycia słabą i bycia zależną. Dowiedziałam się, że można kochać kogoś tak mocno, że wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Jest różnie, nie jestem kobietą z supermocami, która sobie ze wszystkim radzi. Jestem zwyczajna i wiodę życie takie jak wiele z nas. To co staram się robić, to wykorzystywać trudności do wzrostu, to podążać za sobą, słuchać swojej intuicji i płakać kiedy mi ciężko, śmiać się kiedy mam na to ochotę, albo gdy z bezsilności nie mam już łez;)

Od 2010 rozwój osobisty stał się moją ścieżką zawodową. To dzięki temu jest ta strona i wiele inicjatyw, które ciągle rozwijam.
Zapraszam kobiety do wspólnej podróży, by Odkryć Siebie w Pełni. Prowadzę warsztaty, cykle i programy rozwojowe. To co proponuje na sali szkoleniowej jest wielokrotnie przetestowane i oparte na moim i wielu klientów doświadczeniu. Zapraszam uczestników do odkrywania siebie, gdzie mogą znaleźć najcenniejsze podpowiedzi o sobie samym, ponieważ według mnie rozwój to poznawanie siebie przez SAMEGO SIEBIE w asyście.

Kontakt

Agata Banach
kontakt@agatabanach.pl

Zapisz się na newsletter