2020-12-04

Grzeczne dziewczynki idą do ... ściany

No i dziwna rzecz się dzieje, bo bycie grzeczną zaczynamy przeciwstawiać niegrzeczną, a to błąd:) Po drugiej stronie tego co wyżej określa się bycia grzeczną jest:
2020-12-01

Potrzebuję zmian, więc...

Idąc za innymi, możemy gdzieś dojść, idąc za sobą, dojdziemy do swojego spełnienia. Realizując strategie 1,2,3 dojdziemy do konkretnego rezulatatu, idąc za swoim sercem, nie wiemy gdzie dojdziemy...

To pewnie nie jest droga na którą każdy jest gotowy się zdecydować, bo zakłada wiele nieznanych etapów, uczy zaufania,
2019-01-02

Nowe Rozpoczęcie

Nowy Rok jest dla mnie związany z pewną Magią - Magią przejścia. Przygotowuję się do Sylwestra blisko 10 dni. Zaczynam podsumowania, zbieram wydarzenia z całego roku, lekcje. Mamy też pewne stały rytuały, które wykonujemy z Jackiem co rok. Dziś chcę się z Wami podzielić tym co robimy i jak to postrzegam na przestrzeni lat i kilku powtórzonych cykli.
2018-05-14

Co mam robić w życiu?

Takie dylematy "dopadają" praktycznie każdego. Oczywiście jest kilku szczęśliwców na tej ziemi, którzy od zawsze wiedzą co chcą robić. Jednak w większości mierzymy się z tym dylematem średnio 3-4 razy w życiu, no niektórzy mówią, że tylko raz - cały czas:)
I zaraz po takim pytaniu przychodzi odpowiedź, niestety ale na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sama. Tylko z jakiego miejsca sobie jej udzielasz, ma dość kluczowe znaczenie. Co innego podpowie racjonalna głowa, dzikie serce, lęk, deficyt, czy wielkie marzenie.
2018-05-03

Zanim zaczniesz wybaczać

“Musisz wybaczyć, wybaczaj wszystkim, wybaczaj sobie.” To jest ważna umiejętność i wartościowe podejście, tylko jest pewna kolejność...
Kiedy wydarza się coś trudnego, coś co wzbudza intensywne emocje, wybaczenie jest jak nagłe zagaszenie ognia wodą, bez pozwolenia mu by wypalił się samoistnie.
2018-04-27

Zostałaś matką i jakoś nie jest tak różowo... czyli o czym nie piszą w kolorowych pismach

Póki jesteś w ciąży jesteś akceptowana społecznie. Nawet czasem należą Ci się pewne przywileje, jak miejsce w komunikacji miejskiej, czy szybsza kolejka w sklepie. Choć to też nie zawsze, bo są i tacy, co uważają, że przecież ciąża to nie choroba.
Jednak po porodzie - stajesz się społecznie niewidzialna.
2018-04-20

Jak się czuję w swoim ciele?

Ah ciało, to temat bliski, intymny i mój życiowy. Przez lata było nie takie, a to za grube, a to za krzywe, nie dość rozciągnięte. Jeśli teraz sprawdzasz na zdjęciach jak wyglądam i myślisz, no ona mówi, że jest za gruba, głupia jakaś. To od razu rozwieje te wątpliwości dla tych, którzy nie znali mnie jakieś 12-14 lat temu. Tak miałam skoki wagi i moje ciało wyglądało zgoła inaczej. Jakieś 16 kg więcej. Będąc tancerką poznałam wiele diet, mniej lub bardziej skutecznych, efekt jojo jadłam na śniadanie. A nienawiść do ciała była chlebem powszednim.
Później zaburzenia odżywiania, emocjonalne huśtawki. Było dość intensywnie.
2018-04-10

Moc wizualizacji - jak ją wykorzystuję w swoim życiu.

Wizualizacja jest dla mnie narzędziem, które ma mnie wspierać. Dawać nowe rozwiązania, weryfikować pomysły, wspierać procesy, które są dla mnie istotne.

Dzięki niej odkryłam, że często wciągu dnia mimowolnie mój umysł generuje obrazy, które wprowadzają mnie w stany niepokoju. Np. wizja wypadku, niebezpieczeństwa, a za nimi idą emocje, stany, działania. Postanowiłam kiedyś, że będę wnosić więcej świadomości i intencjonalności też do mojej przestrzeni psychicznej i te obrazy też są na cenzurowanym:) Bo jeśli mam wspierać jakieś obrazy, to niech będą one dla mnie konstruktywne. A tymi destrukcyjnymi zajmuję się już inaczej. W zależności od obrazu i sytuacji.

Znam różne podejścia do wizualizacji. Jedni mówią: myślą i wyobraźnią zmienisz życie. Inni mówią: to ściema. A ja mówię: to narzędzie, które warto znać i używać dla swojego rozwoju:)
2018-02-20

Komunikacja, szczerość i sekrety w relacji.

Bliskość, czułość, seks są bardzo ważne w relacji, wnoszą wiele przyjemności, ciepła, miłości. Jednak warstwa poznania często przebiega poprzez komunikację, wspólne działania, dzielenie snów, marzeń i wizji razem z partnerem.

Ostatnio dość często zadaję sobie pytanie, czy znam siebie, czy znam swojego partnera? Czy pozwalam jemu poznać siebie czy tworzę sekrety?
2018-02-13

5 prostych sposobów na spadki nastroju.

To zupełnie normalne, że mamy różne stany emocjonalne i różny poziom energii nawet w ciągu jednego dnia.
Doskonale wiem jak to jest przechodzić od euforii to mega doła i wyć w poduszkę. W swoim życiu przeszłam też przez depresję i trudniejsze momenty kiedy ciemność ciągnęła się miesiącami.
Teraz doskonale wiem jak dbać o moją energię i emocjonalność by nie wpadać
2018-02-06

Cele bez działania to jak samochód bez silnika?

To teraz wystarczy kilka kroków.
1. Podziel cel na 4-6 mniejszych celi.
Dlaczego? Bo jeśli cel jest za duży, to może zadziałać odwrotnie, przytłoczyć, a nie zmotywować.
2. Ułóż je chronologicznie.
Wtedy wiesz na czym się skupiać i możesz skoncentrować się na 1 zadaniu. Już nie jest zaskakujące, że wielozadaniować zmniejsza efektywność. Po drugie, jeśli zrealizujesz mały cel to już mały sukces, który nakręca do działania.
3. Napisz jakie konkretne działania musisz wykonać.
Sprawdź jakie masz zasoby.
Zobacz czego potrzebujesz się nauczyć.
Sprawdź czy masz w swoim otoczeniu osoby, które to już osiągnęły.
4. Od jakiego działania zaczniesz już teraz.
Wykorzystaj energię do działania, by wypracowywać nowe nawyki.
5. Nowy nawyk kształtuje się poprzez konsekwentne działania
To nie oznacza, że nie ma momentów zwątpienia.
2018-01-30

Dlaczego?! Pytanie, które zmienia wszystko.

Ostatnio często zadaje sobie pytanie, DLACZEGO!
Dlaczego wierzę w rozwój, dlaczego zajmuje się wspieraniem Kobiet, dlaczego to jest dla mnie ważne.

Bo bardzo, bardzo chciałabym widzieć Kobiety w swojej Mocy, w zgodzie ze sobą, kochające siebie, Kobiety, które znają swoje potrzeby, które znają swoje granice. Są dla siebie łagodne, otwarte na innych i tworzą nową jakość świata, w którym żyjemy. Taki świat mi się marzy, gdzie żyjemy, gdzie wspieramy się w codzienności i w wyzwaniach.
2018-01-16

Prawdy i Mity związane z CELAMI. CELE – radosna przygoda czy przykry obowiązek?

Przytłacza Cię wizja/konieczność stawiania i realizacji CELÓW?
Możliwe, że nie wiesz dlaczego miałabyś się tym zająć.
Bardzo możliwe, że nie masz mocnego „DLACZEGO!”
Z drugiej strony, może potrzebujesz płynąć z nurtem i otworzyć się na to co przychodzi.
Tylko tutaj warto mieć jasno dookreślony azymut, żeby te prądy nie zrzuciły Cię w obszary, które Ciebie nie satysfakcjonują.

Można zostawić swój LOS przypadkowi, a można wziąć w swoje ręce.

Dziś rozszyfrowanie kilku mitów.
1. To jest trudne
2. Plan zabiera fun z życia
3. Cele to wymysł Korpo
2018-01-12

Czy to są Twoje CELE?

Jakie masz cele?
Co przychodzi Ci jako pierwsze na myśl?
1. schudnąć
2. zacząć ćwiczyć
3. rzucić palenie
4. więcej zarabiać
5. więcej podróżować
6. znaleźć 2 połówkę
7. mieć dziecko
8. kupić sobie....

A teraz zastanów się, czego tak naprawdę chcesz.
Może:
2018-01-09

Wyzwania 30 latki - jak sobie z nimi radzić.

Kim jestem? Dokąd zmierzam?
Czy to co dotychczas osiągnęłam ma dla mnie sens?
Czego wymagam od życia i czego życie wymaga ode mnie?
2018-01-02

Klęska urodzaju. Co robić, kiedy interesuje nas “za dużo” rzeczy?

Mam problem. Mam za dużo zainteresowań. Tak duże rzeczy, zagadnień sprawia mi frajdę, interesuje mnie. Ostatnio znajoma powiedziała nawet mam taką chorobę: mam za dużo zainteresowań! Poczułam, że trafiła w sedno.
A na myśl o tym, że mam się zawęzić odczuwam silny lęk. Czuję jakbym musiała wybrać bez której nogi wolałabym żyć. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że trudno być w kilku obszarach mistrzem... tak jednocześnie.

Kontakt

Agata Banach
kontakt@agatabanach.pl

Zapisz się na newsletter